قیمت لمینت سرامیکی

هزینه لمینت سرامیکی چقدر است؟

دندان یکی از اثر گذار ترین عضو در ظاهر زیبایی افراد به حساب می آید، اگر دندان ها ظاهری مناسب نداشته باشند اعتماد به نفس را از افراد سلب می کند و باعث می شود افراد نتوانند ارتباطات اجتماعی خوبی داشته باشند، به همین خاطر روش های متنوعی که در ظاهر دندان ها نقش به سزایی ایفا می کنند بسیار محبوب هستند. لمینت دندان یکی از همان روش هایی است که در حال حاضر بسیار مورد استقبال قرار گرفته و صرفا جنبه ظاهری و زیبایی دندان ها را پوشش می دهد.
در حال حاضر در این مورد با پرسش های بسیار از سوی مخاطبین رو به رو هستیم که قیمت لمینت سرامیکی را از ما سوال می کنند، به همین خاطر برآن شدیم تا در این نوشتار میزان هزینه ها و قیمت این روش دندانپزشکی زیبایی را در اختیار تان قرار دهیم. در ابتدا برای درک بهتر این موضوع به توضیحاتی در مورد لمینت سرامیکی می پردازیم؛

لمنیت سرامیکی چیست؟

لمینت سرامیکی دندان، ورقه ای است از جنس چینی که به عنوان یک روکش پرسلن شناخته شده است و با پوسته نازکی که دارد بر روی دندان ها قرار می گیرد و رنگ، اندازه و همچنین شکل این ورقه ها متناسب با دندان طبیعی ساخته می شود، لمینت ها در قسمت جلویی دندان متصل می شوند. برای نصب این ورقه ها نیازی به خراش دادن دندان های طبیعی نیست، اما شرایط آماده سازی دندان برای نصب لمینت وجود دارد که به دندان های طبیعی آسیبی نمی زند.

لمینت دندان

آیا لمینت سرامیکی می تواند به دندان ها آسیبی برساند؟

اگر دندان پزشک شما از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشد، لمینت هم نمی تواند به دندان های طبیعی آسیبی برساند. با استفاده از لوازم و ابزاری مخصوص دهان و دندان های شما را معاینه  می کنند و تا اطمینان پیدا کنند که لمینت به دندان های تان آسیبی نمی رساند. اگر دندان پزشک تشخیص دهد که لمینت سرامیکی برای دندان شما مناسب نیست می توانید از گزینه های دیگری که جایگزین این روش هستند استفاده کنید، لمینت کامپوزیت، ارتودنسی، بیلیچینگ از روش های جایگزین به شمار می روند.

مراحل ساخت لمینت سرامیکی

پروسه ی ساخت لمینت سرامیکی دندان شامل موارد ذیل می باشد.

  1. در یک جلسه ای اندازه گیری از دندان ها به دقت میلی متری انجام می شود تا کوتاهی یا بلندی هنگام نصب بر روی دندان ها نمایان نشود.
  2. در این مرحله دندان پزشک یک مدل ازدندان های شما تهیه می کند. این مدل های ساخته شده به اپراتور های ساخت لمینت فرستاده می شوند تا لمینت های زیبا و براق، مشابه به دندان های شما ساخته شود.
  3. لمینت های آماده شده را با اتصال بسیار قوی بر روی دندان ها نصب می کنند و سپس با کمک مواد رزین دندان ها به یکدیگر متصل می شوند.
  4. در اخر هم در صورت طی کردن صحیح تمامی مراحل مذکور، لمینت ها با دندان ها ی طبیعی پیوند می خورند و به شکل یکپارچه ای در می آیند و هیچ شکافی و نا برابری در سطح دندان ها مشاهده نمی شود.

نحوه مراقبت از لمینت دندان ها

  • نگهداری از لمینت دندان ها کار دشواری نیست و نیاز به لوازم خاصی ندارد و صرفا باید همانند دندان های طبیعی تان از آن مراقبت کنید، اما این بار با دقت تر مسواک بزنید و بیشتر از نخ دندان استفاده کنید و هم چنین از محصولات بهداشتی مانند دهان شویه و خمیر دندان که مورد تایید دندان پزشک است استفاده کنید.
  • توجه کنید که از خمیر دندان های بدون جرم گیری فلوراید استفاده کنید.
  • یک هفته پس از کار گذاشتن لمینت های سرامیکی باید برای بررسی دندان ها به دندان پزشک خود مراجعه کنید تا عملکرد دهان و دندان شما به طور کامل چک شود.

مزایای لمینت سرامیکی دندان

  • از آن جایی که این ورقه های چینی برای هر دندانی به طور جداگانه ساخته می شوند، به طوری همرنگ و یکدست با دندان های طبیعی است، تشخیص لمینت با دندان معمولی کاری بسیار دشواراست، طبیعی جلوه کردن لمینت یک مزیت برای لمینت سرامیکی می باشد.
  • این ورقه ها به دلیل ترکیب قوی آن که با مواد جدید و به روزی ساخته شده اند در برابر رنگ های مصنوعی و لکه ها بسیار مقاوم هستند و رنگ شان به راحتی تغییر نمی کنند.
  • لمینت ها در برابر تمامی تیرگی های دندان مقاوم اند و دوام بالایی نسبت به سایر روش های سفید کننده دندان ها دارند.

هزینه لمینت دندان

با توجه به شرایط اقتصادی که در حال حاضر همه ما شاهد آن هستیم و هم چنین نوسانات قیمتی که مشاهده می کنیم، نمی توانیم به طور واحد و دقیقی قیمت لمینت های دندان ها را در اختیار تان قرار دهیم، اما می توانیم عوامل تاثیر گذار در محاسبه هزینه ها را برای شما ذکر کنیم تا به کمک آن ها میزان هزینه ها را تخمین بزنید و برنامه مالی خود را پیش بینی کنید.

هزینه ی این عمل زیبایی دندان، به نوع و میزان مواد مصرفی در ساخت این لمینت ها، میزان کمیت و کیفیت تجهیزات موجود در دندانپزشکی زیبایی، موقعیت مکانی کلینیک، تجربه و مهارت دندانپزشک بستگی دارد.

نتیجه گیری

بدیهی است که برای ایجاد یک جلوه ی طبیعی از دندان ها و هم چنین محافظت و سلامتی این پوسته های نازک نصب شده بر روی دندان ها، باید از بهترین مرکز دندانپزشکی بهره مند شد.
هم چنین با توجه به مزایای بیان شده در مورد لمینت سرامیکی، این شما هستید که در مورد انجام چنین روش زیبایی تصمیم خواهید گرفت و به خاطر داشته باشید که هزینه لمینت دندان نباید شما را از لبخندی زیبا که همیشه به دنبال آن بوده اید، باز دارد.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + پنج =