لمینت دندان

لمینت دندان

اگر دندان های شما کمی کج و نامتناسب هستند و یا از شکاف غیرمعمول بین دندان های خود رنج می برید و این اختلالات به حدی باعث آزردگی شما هستند که بخاطر آن ها لبخند خود را پنهان کنید، باید بگوئیم لمینت دندان بهترین راه کار برای حل این مشکل می باشد.
سفید کردن دندان ها، صاف کردن و ترمیم دندان ها مهمترین اهداف دندانپزشکی زیبایی می باشد. تحقیقات اخیر در مورد دندانپزشکی زیبایی، تقاضای فزاینده ای برای لمینت دندان نشان داده است. سابقاً فقط افراد مشهور به دنبال لمینت دندان بودند، اما امروزه این روش یکی از متداول ترین روش های زیبایی دندان به شمار می رود. لمینت دندان یک پوسته نازک شبیه به دندان های طبیعی است که سطح دندان را می پوشاند و این پوسته ها از انواع مختلفی ساخته شده اند. محبوب ترین آن ها نوع چینی و کامپوزیت رزین است. در این نوشته قصد داریم به نکات مختصری در مورد انواع لمینت و نیز ویژگی های آن بپردازیم. با ما همراه باشید؛

لمینت دندان

لمینت دندان

لیمنت سرامیکی یا کامپوزیتی؟

پوسته های نازک که به دندان چسبیده و جلوه ای زیبا به آن می بخشد، لمینت نامیده می شوند. لمینت های دندان از مواد مختلفی ساخته شده اند، ونیر کامپوزیت و چینی یا سرامیک. هر یک از این مواد مزایا و معایب خود را دارند و دندانپزشک زیبایی بهترین مورد را برای بیمار انتخاب می کند. در ادامه به توضیحات بیشتر در مورد آن ها می پردازیم.

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی یا پرسلنی برای بهبود زیبایی دندان های تغییر رنگ یافته، شکسته، نامتناسب یا نا منظم استفاده می شود. این نوع لمینت از استحکام و دوام بالایی برخوردار است و یک روش زیبایی با ماندگاری طولانی است. فرایند لمینت سرامیکی فرایندی چند مرحله ای است که طی آن بعد از قالب گیری دندان ها، روکش های سرامیکی در آزمایشگاه دندانپزشکی تولید می شوند. سپس لمینت ها به مطب دندانپزشکی ارسال می شود، جایی که دندانپزشک پس از آماده سازی دندان، ونیرهای سرامیکی را به دندان وصل می کند. به همین دلیل، چندین جلسه طول می کشد تا کل مراحل انجام شود.

توجه داشته باشید که هزینه لمینت سرامیکی بیشتر از قیمت ونیر کامپوزیت است و در مقابل با وجود هزینه بالا، مقاومت بیشتری در برابر تغییر رنگ دارد و جلوه ای طبیعی به دندان ها می بخشد.

لمینت کامپوزیتی

در این نوع از لمینت احتیاجی به قالب گیری و ارسال به لابراتور نیست. دندانپزشک بعد از معاینه و تمیز کردن دقیق دندان ها که مرحله ای مهم در این روش زیبایی می باشد، سطح دندان ها را به میزان کمی تراش می دهد. این امر باعث می شود چسباندن لایه های کامپوزیت به دندان راحت تر باشد.

سپس دندانپزشک یک لایه نازک از مواد کامپوزیتی را بر روی سطح بیرونی دندان ها گذاشته و در مرحله بعد با استفاده از یک نور مخصوص (دستگاه لایت کیور) مواد کامپوزیتی را سخت و سفت می کند. دندانپزشک در مرحله آخر اقدام به سوهان کشی کرده و به آن ها شکل و فرم می دهد.
لمینت کامپوزیتی در یک الی دو جلسه قابل انجام است و شما به محض اینکه از مطب دندانپزشکی خارج شوید، لبخند جدیدتان آماده است!

هزینه لیمنت دندان چقدر است؟

لمینت دندان

لمینت دندان

هزینه لیمنت های دندان مانند هر روش زیبایی دیگر بستگی به عوامل مختلفی خواهد داشت. مواردی  مانند نوع لیمنتی که شما انتخاب می کنید، تجربه، مهارت و دستمزد دندانپزشک و موقعیت جغرافیایی دندانپزشکی.

مزایای لمینت دندان چیست؟

بزرگترین فواید لیمنت ها بهبود ظاهر دندان های شماست، به شما لبخند شفاف تر و یکدست تری می بخشد. روکش های دندان اغلب برای درمان موارد زیبایی زیر استفاده می شوند:

  • دندان های شکسته یا خرد شده
  • تغییر رنگ شدید یا رنگ ناهموار که با روش های سفید کردن دندان مانند جرم گیری و بلیچینگ قابل رفع نیست
  • شکاف در بین دندان ها
  • دندان های کوچکتر از متوسط
  • دندان های غیرمعمول و نا مرتب

مراقبت از لمینت دندان

بعد از انجام لمینت دندان باید مراقب باشید که هیچ چیز سخت مانند یخ یا آب نبات را گاز نزنید. همانطور که گاز گرفتن خوراکی های سخت می تواند به دندان های طبیعی آسیب برساند، آن ها همچنین باعث شکستن و آسیب روکش ها نیز خواهند شد. همچنین از گاز گرفتن ناخن های خود نیز خودداری کنید.

مانند سایر روش های دندانپزشکی، لیمنت ها برای همیشه دوام ندارند. عمر پرسلن ها آن ها معمولاً حدود 15 تا 20 سال و کامپوزیت ها حدود 5 تا 7 سال می باشد. با این حال، فناوری و مواد دندانپزشکی همیشه در حال پیشرفت هستند و ممکن است که در آینده طول عمر لمینت ها طولانی تر شود.

مرکز دندانپزشکی نازلی در تهران، با استفاده از جدیدترین روش ها و تجهیزات دندانپزشکی آماده ی ارائه خدمات به شما عزیزان در زمینه انواع لیمنت دندان می باشد.
جهت تماس و برقرای ارتباط می توانید با شماره 22383559 – 22383575-021 تماس حاصل فرمایید.
صفحه اینستاگرام دندانپزشکی نازلی

 

در پایان اینکه

لمینت دندان در صورتی که در بهترین مرکز دندانپزشکی انجام شود و بسته به مواد استفاده شده گاهی اوقات می تواند 15 تا 20 سال دوام داشته باشد. به عبارت دیگر، آن ها لبخند دائمی و زیبایی در مدت زمان معین به شما ارائه می دهند.

همچنین باید بیان کرد که لمینت دندان نمی تواند مشکلات عمده دندانپزشکی مانند پوسیدگی یا بیماری لثه را درمان کند. لمینت در مدت کوتاهی ظاهر دندان ها را بهبود می بخشد و برای افرادی که می خواهند در مدت زمانی کوتاه به نتایج عالی برسند مناسب است.

به یاد داشته باشید که اگرچه روکش های تمام سرامیکی و ونیر یکی از بهترین و مشهورترین روش های درمانی در دندانپزشکی زیبایی است، اما شما باید مطابق با شرایط دندان های خود و تشخیص بهترین مرکز دندانپزشکی زیبایی روش درمانی مناسب را انتخاب کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =