هزينه كامپوزيت دندان

كامپوزيت دندان

روش های بسیاری برای ترمیم و بازسازی دندان های آسیب دیده وجود دارند که هر کدام بنا به نیاز و مزایای منحصر به فردی که دارند انتخاب می شوند. در واقع اگر دندان های با ظاهری نامناسب داشته باشید ممکن است با توجه به میزان اختلال دندان ها، تشخیص پزشکان برای شما ونیر کامپوزیت باشد. زیرا یک روش درمانی و زیبایی به شمار می رود که در موارد بسیاری کاربرد دارد.
کامپوزیت ها که نوعی از لمینت می باشند، هم پوشش مناسبی بر روی لکه های دندان ها هستند و هم برای درمان فواصل درمانی موثر اند. از آن جایی میزان هزینه های انجام چنین روش های برای مخاطبین ما بسیار حائز اهمیت است، بر آن شدیم تا در خصوص عوامل موثر در برآورد هزینه کامپوزیت دندان، نوشتاری ارائه دهیم.

با ما همراه باشید تا علاوه بر تخمین هزینه های این عمل، به مزایا و چگونگی انجام آن نیز دست یابید تا با دیدی باز و آگاهی بیشتر به انجام آن اقدام کنید.

کامپوزیت دندان

ونیر کامپوزیت چیست و چگونه انجام می شوند؟

همانطور که گفته شد برای اینکه دندان های زیبا داشته باشید می توانید از این روش کمک بگیرید. در ونیر کامپوزیت ها دندان های سفید و یک دستی خواهید داشت. آن ها به مانند روکش هایی سفید و طبیعی همرنگ دندان ها عمل می کنند که در طی یک عملیاتی بر روی دندان ها کار گذاشته می شوند.

کامپوزیت ها که از مواد خمیری شکل ایجاد شده اند با استفاده از ابزار های دندانپزشکی بر روی دندان ها در طی مراحل مختلفی نصب می شوند، این مواد ها می توانند رنگدانه سازی و یا لکه های زشت و کثیف را از روی دندان ها بردارند و شکلی جدید و زیبا به دندان ها ببخشند.

موارد استفاده از کامپوزیت ها

از آن جایی که ونیر کامپوزت کاربرد های فراوانی دارد، در این قسمت به برخی از موارد استفاده از این روش اشاره خواهیم کرد.

 1. پر کردن فواصل میان دندان ها
 2. رفع تیرگی و بد رنگی دندان ها
 3. درمان دندان ها ترک خورده، شکسته شده و لب پر شده
 4. یکسان سازی اندازه دندان ها با یکدیگر

مزایای استفاده از کامپوزیت چیست؟

 • با استفاده از این روش می توانید دندان های زیبا با رنگ های طبیعی و همرنگ دیگر دندان های تان داشته باشید.
 • در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود.
 • مقرون به صرفه تر از دیگر روش ها مانند لمینت سرامیکی هزینه لمینت سرامیکی  
 • با این روش دندان های بی نقصی خواهید داشت.

چرا باید از کامپوزیت استفاده کنیم؟

زیرا ونیر کاموپوزیت ها می توانند جلوه ای سفید، درخشان و مرتب به دندان های مان بدهد و با توجه به مهارت و تجربه ای که دندانپزشک شما دارد می توانید در کوتاه ترین زمان و حداقل هزینه به بهترین نتیجه ممکن دست یابید. البته روش های دیگری همانند بلیچینگ دندان جهت سفیدی دندان ها وجود دارد اما در عمل کامپوزیت دندان حتی می توان دندان های نا مرتب را نیز تا حدودی درمان کرد.

کامپوزیت ها چقدر ماندگاری دارند؟لمینت دندان

عمر کامپوزیت ها بستگی به دندان های هر کسی بسیار متغیر می باشد، همینطور نوع نگهداری و توجه به نکات بهداشتی آن از جمله عواملی هستند که می توانند عمر این محصولات را افزایش دهند.

لازم می دانیم بگوییم که ونیر کامپوزیت ها مانند دندان های طبیعی ما می توانند بر اثر حادثه ای بشکنند یا لب پر شوند، اما بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است به طور میانگین طول عمر کامپوزیت ها بین 5 تا 7 است. اما با رعایت نکات دستوری از سوی دندان پزشک خود نیز می توانید این رقم را بیشتر کنید و از مزایای آن سالیان سال بهره مند شوید.

 مدت زمان انجام کامپوزیت دندان

طی دو مرحله ابتدا با بررسی دقیق دندان ها و سپس با ساخت و اجرای آن به طور کلی دو جلسه طول می کشد.

البته برای تنظیمات و ساختاری که با آن راحت باشید می توانید به پزشک خود مراجعه کنید تا بهترین نوع ممکن از کامپوزیت ها را داشته باشید.

ونیر کامپوزیت ها چه عوارضی ممکن است به همراه داشته باشند؟

در صورتی این عمل تحت نظارت یک دندانپزشک مجرب انجام نشود ممکن است خطرات و عوارضی به دنبال داشته باشد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت؛

 • التهاب لثه ای
 • بسته نشدن فواصل بین دندان ها
 • آسیب دیدگی به دندان ها بر اثر تراش دندان

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟

جای آن دارد که بگوییم این روش نسبت به سایر تکنیک های زیبا سازی دندان، بسیار مقرون به صرفه تر است و به راحتی و بدون هیچ نگرانی از هزینه های شگرف می توانید کامپوزیت را انجام دهید.

از آنجایی که نوسانات قیمتی بسیاری در بازار وجود دارد، نمی توانیم به طور واحد و دقیق مبلغی را خدمت تان بگوییم و به همین دلیل به ذکر مواردی که در میزان هزینه ها دخیل هستند بسنده می کنیم.

 • نوع و مقدار مواد به کار رفته در کامپوزیت
 • تخصص، تجربه، مهارت و شهرت دندانپزشک یا تیم کلینیک دندانپزشکی
 • نوع کیفیت و کمیت تجهیزات موجود در مطب یا کلینیک
 • موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشکی

ذکر یک نکته الزامی است: هر هزینه ای که به منظور درمان و بهبودی سلامتی خود خرج می کنیم، به عنوان یک پس انداز برای ما محسوب می شود و می توانیم در آینده از خطرات دیگر مصون بمانیم.

نتیجه گیری

توجه داشته باشید که قبل از اقدام به انجام ونیر کامپوزیت اطلاعات لازمه را کسب کنید و همچنین در مورد هزینه کامپوزیت و انتظارات خود با دندانپزشک انتخابی صحبت کنید. مرکز دندانپزشکی نازلی، بهترین مرکز دندانپزشکی در غرب تهران، با دارا بودن دندانپزشکانی متخصص و کارآمد، با استفاده از به روز ترین تجهیزات دندانپزشکی آماده ی خدمت رسانی در سریع ترین زمان ممکن خواهند بود.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =