هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

داشتن دندان سالم برای زندگی طبیعی بسیار ضروری است. نقص یا از بین رفتن دندان ها می تواند منجر به عدم اعتماد به نفس به دلیل زیبایی و یا مهم تر از آن، مشکل در خوردن و لبخند زدن شود. رفع این مشکل می تواند از بین بردن دندان های معیوب و جایگزینی آن با ایمپلنت دندان باشد. همانطور که می دانید ایمپلنت دندان یک ریشه دندان جایگزین ساخته شده از تیتانیوم است. ایمپلنت با جایگزینی طبیعی دندان به شما کمک می کند تا به طور معمول غذا بخورید و اعتماد به نفس خود را بهبود بخشید. اما بخش مهم و قابل توجه برای کسانی که قصد انجام ایمپلنت را دارند این است که هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟
ما در این نوشته قصد داریم به مزایای ایمپلنت دندان و هزینه آن بپردازیم، همراه ما باشید؛

مزایای ایمپلنت دندان

همانطور که گفته شد ایمپلنت دندان یک نوع جایگزین برای دندان طبیعی است که در دندانپزشکی استفاده می شود. در واقع ایمپلنت یک ریشه از جنس تیتانیوم است که با اطمینان و به صورت دائمی در استخوان فک ثابت می شود و می تواند جایگزین یک یا چند دندان شود. از مزایای آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

 • ایمپلنت های دندانی در مقایسه با دندان های قابل جابجایی کاملاً ثابت و راحت تر هستند.
 • ایمپلنت های دندانی می توانند با ایجاد یک لبخند به ظاهر بهتر، اعتماد به نفس را بهبود بخشند.
 • ایمپلنت های دندانی خطر کوچک شدن استخوان فک را کاهش می دهد.
 • تجربه بهتر غذا خوردن با بهبود توانایی جویدن.
 • طول عمر بالای ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان

هنگام در نظر گرفتن هزینه ایمپلنت دندان، چندین نکته مهم وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. از جمله:

 • سلامت استخوان فک و لثه

در برخی موارد ممکن است با از دست دادن دندان به ساختار فک فشار بیشتری وارد شود و استخوان استحکام کافی برای تحمل کردن ایمپلنت را نداشته باشد، یا فرد بیمار دچار بیماری لثه باشد. در این شرایط، به منظور قدرت کافی برای حمایت از ایمپلنت، گرافت (پیوند) استخوان یا درمان های پریودنتال انجام می شود که در برآورد هزینه ها نقش به سزایی دارد.

 • تعداد ایمپلنت

تعداد ایمپلنت های مورد نیاز شما نیز بر هزینه های درمانی شما تأثیر می گذارد. نیاز به یک ایمپلنت هزینه بسیار کمتری نسبت به نیاز به تعداد شش تا هشت یا بیشتر خواهد داشت.

 • هزینه ترمیم

در مرحله بهبودی ممکن است شما نیاز به ترمیم موقت داشته باشید که می تواند هزینه های درمانی شما را افزایش دهد.

 • تعداد دفعات مراجعه به مطب

در جراحی استاندارد ایمپلنت دندان، حداقل سه نوبت مراجعه به مطب خواهید داشت. روش های اضافی، عوارض احتمالی و سایر عوامل می تواند منجر به مراجعه بیشتر به مطب و در نتیجه هزینه های درمانی بالاتر شود.

 • میزان مهارت و تجربه دندانپزشک

این موضوع نقش مهمی در هزینه ایمپلنت دندان دارد. دندانپزشکانی که دارای تجربه کمتری در این زمینه هستند، برای جراحی ایمپلنت دندان هزینه پایین تری نسبت به دندانپزشکان با تجربه دریافت می کنند. علاوه بر این، شما باید در هنگام تصمیم گیری، نسبت به دندانپزشکانی با نرخ های پایین تر از حد احتیاط کنید، هزینه پایین ممکن است به دلیل عدم تجربه و آموزش درست باشد.

 • نوع ایمپلنت و تاج دندان

انواع مختلفی از ایمپلنت دندان وجود دارد، دندانپزشک به شما اطلاع می دهد که کدام یک از انواع آن برای وضعیت شما مناسب تر می باشد. براساس مواد استفاده شده و میزان کار مورد نیاز برای انجام مراحل، هر نوع کاشت هزینه متفاوتی دارد.

 • سیاست های قیمت گذاری دندانپزشک

قیمت هر روش دندانپزشکی با توجه به موقعیت جغرافیایی دندانپزشک، سطح تخصص یا رقابت در بازار محلی آن ها متفاوت می باشد. ایمپلنت دندان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مرکز دندانپزشکی نازلی در تهران، با استفاده از جدیدترین روش ها و تجهیزات دندانپزشکی آماده ی ارائه خدمات به شما عزیزان در زمینه ایمپلنت و کاشت دندان می باشد.
جهت تماس و برقرای ارتباط می توانید با شماره 22383559 – 22383575-021 تماس حاصل فرمایید.
صفحه اینستاگرام دندانپزشکی نازلی

در پایان اینکه

ایمپلنت دندان یک سرمایه گذاری در سلامت و همچنین ظاهر شماست. یک مجموعه کامل از دندان سالم به شما این امکان را می دهد که دوباره بدون درد و ناراحتی غذا بخورید. بهترین و دقیق ترین راه برای به دست آوردن هزینه ایمپلنت دندان، تماس با مرکز دندانپزشکی نازلی، بهترین مرکز دندانپزشکی در غرب تهران است تا بتوانیم برای شما وقت مشاوره در نظر بگیریم.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − ده =