هزینه لمینت دندان چقدر است؟

هزینه لمینت دندان

علیرغم گسترش فعالیت های پزشکان در زمینه زیبایی و افزایش آمار متقاضیان و علاقه مندان به انجام لمینت، هنوز کسانی هستند که پرسش های بسیاری در این زمینه دارند و اطلاعات دقیقی در این باره نخواهند داشت. از جمله نقاط مبهمی که همواره برای متقاضیان لمینت دندان وجود دارد این است که لمینت چه کاربرد هایی دارد؟ مزایایی که لمینت دارد چیست؟ و یا اینکه چند نوع لمینت وجود دارد؟ یا هزینه لمینت دندان چقدر است؟

تمامی این سوالات در ادامه این نوشتار پاسخ داده خواهند شد و تلاش مان بر این است که تا حد زیادی بتوانیم آگاهی های لازم را ارائه کنیم و امیدواریم که همه ی این اطلاعات بتواند در زمینه تصمیم گیری در خصوص انجام یا عدم انجام این عمل زیبایی، جهت دهی مثتبی را داشته باشد.

کاربرد لمینت دندان

  • نظم و ترتیب دادن به دندان ها؛ کسانی که دندان هایی نامرتب دارند و از عدم هماهنگی بین آنها ناراحت هستند و در نتیجه دارای اعتماد به نفس پایین می باشند، می توانند از این روش برای نظم بخشیدن به دندان هایشان استفاده کنند.
  • از بین بردن رنگ نا مناسب دندان ها؛ در طول زمان و در صورت بروز عوامل مختلف از جمله بالارفتن سن، یا دلایل ارثی و ژنتیکی، دندان ها ممکن است کیفیت سابق و نیز رنگ سفید خود را از دست بدهند و این تغییر رنگ تا حدی زیاد باشد که حتی با روش های سفید کردن دندان مانند بلیچینگ هم نتیجه ی رضایت بخشی حاصل نشود. در نتیجه کسانی که با این عارضه مواجه می شوند، لمینت بهترین و کم خطر ترین راهی است که می توانند برای رفع مشکل خود آن را طی کنند.
  • محافظت از دندان ها در برابر پوسیدگی؛ در مواردی چند مشاهده شده است که عده ای با هدف جلوگیری از پوسیدگی و یا جلوگیری از پیشروی پوسیدگی هایی که دندان ها گاهاً در آستانه آن ها هستند از این روش کمک می گیرند. به همین جهت پس از انجام لمینت تا حد زیادی سرعت پوسیدگی و سایش دندان ها کاهش می یابد.
  • اصلاح طرح لبخند؛ از دیگر کاربرد هایی که لمینت دندان دارد ایجاد نمایی زیبا در طرح لبخند است. سابقاً گفتیم که لمینت باعث می شود دندان ها از نظم وترتیب خاصی برخوردار شوند، در نتیجه این عامل، لبخند افراد بسیار زیباتر شده و لب ها به حالت خاصی روی دندان ها قرار می گیرند.

عده ای از زنان و مردان به صورت ارثی و ژنتکی از بدو تولد دندان هایی دارند که فاصله بین آنها زیاد است. در این مواقع لمینت ها می تواند در از بین بردن این فاصله ها نقش موثری را ایفا کند.

لمینت دندان

لیمنت و انواع آن

لمینت ها نوعی پوشش و یا به تعبیر بهتر روکش هایی هستند که بر روی دندان های اصلی افراد قرار می گیرند. لمینت ها  به اندازه ضخامت لنز هایی هستند که برای چشم ها مورد استفاده قرار می گیرد. بر خلاف ظاهری که دارند بسیار ظریف و شکننده هستند و همین موضوع به عنوان نقطه ضعف لمینت ها یاد می شود. در حالیکه که باید این نکته را متذکر شویم که در صورتی که مراقبت های لازم انجام شود و نکات بهداشت دهان و دندان به درستی رعایت گردد هیچ گونه خطری وجود ندارد.

در خصوص انواع لمینت باید بگوییم که لمینت ها به طور کلی دو دسته هستند و به کامپوزیتی و سرامیکی تقسیم بندی می شوند.

هرکدام از انواع لمینت ها کاربرد ها، مزایا و معایب خود را داشته و هرکدام در شرایط خاصی به کمک مراجعه کننده می آیند.

هزینه لمینت دندان چقدر است؟

برای تعیین هزینه انجام لمینت ها عوامل و فاکتور های زیادی دخیل هستند، از جمله این عوامل باید به میزان تخصص و تجربه دندان پزشک اشاره کرد.

در واقع بسیاری از پزشکان هستند که به علت تخصص بالایی که در زمینه زیبایی دارند قطعا هزینه های بالایی را برای انجام فعالیت های زیبایی خود تعیین می کنند.

دومین عاملی که در تغییر هزینه ها موثر واقع می شود، برند و کیفیت لمینت است که مورد استفاده پزشک قرار می گیرد. در واقع لمینت ها در برند های مختلف تولید شده اند و از کشورهای دیگر به کشور ما وارد می شوند.

بنا به برند و کشور مبدا برند هرکدام قیمت به خصوصی دارد.

پس می توان نتیجه گرفت هزینه ها ثابت نیستند و بنا به معیار های مختلف تغییر می کنند.  اما نکته ای را باید گوشزد کرد که تقریبا تمام قیمت ها در رنج خاصی تغییر می کند. (منظور مان از این سخن این است که فاصله قیمت ها آنقدر ها هم زیاد نیست.)

بهترین مرکز دندانپزشکی زیبایی درتهران

یکی از نقاط امید ما در زمینه زیبایی دندان ها این است که در تهران شاهد مراکزی هستیم که با عنوان بهترین مرکز دندانپزشکی درتهران فعالیت می کنند و با انجام خدمات زیبایی به بهترین شکل ممکن و نیز با بالاترین کیفیت رضایت مراجعین خود را جلب می کنند. از این رو کسانی که تصمیم دارند اقدامات زیبایی داشته باشند می توانند با اندکی تحقیق و مشورت با پزشکان (پزشکانی که بسیار در کار خود حرفه ای فعالیت می کنند) یکی از این مراکز دندانپزشکی زیبایی را بیابند و تحت درمان قرار گیرند.

در پایان اینکه

در انتها می خواهیم از مهم ترین نکته ای که وجدان کاری و اخلاق حرفه ای ایجاب می کند نگذریم و مکرراً این نکته را مطرح کنیم که حتما در امر زیبایی دهان و دندان ها ازکسانی کمک بگیرید که کارنامه کاری شان از تجربه و مهارت آنها به خوبی دفاع می کند و به شما این یقین را می دهد که در انتخاب بهترین مرکز دندانپزشکی اشتباه نکرده اید. مهارت و تجربه پزشکان متخصص نیمی از موفقیت جریان درمان را تضمین می کند.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − دو =